Światowy Dzień Fotografii

wpis w: komentuję | 0

Parafrazując słowa piosenki: „fotografować każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi….”
No właśnie, w dobie powszechnego dostępu do aparatu fotograficznego i żadnej koniecznej wiedzy do jego obsługi (no może trzeba wiedzieć gdzie nacisnąć :)) zalewa nas potok zdjęć.
Zdjęć lepszych i gorszych, ale zawsze ważnych dla fotografującego.
Kompozycja, kadrowanie, przesłona, czas naświetlania, złoty podział i wiele innych terminów brzmiących często obco i wielu nawet nieznane – czy bez tej wiedzy nie można, nie powinno się robić zdjęć? Przeglądając strony internetowe (wszelkie akademie fotografii, kursy, znawcy tematu itd.) można często odnieść wrażenie, że fotografowanie to domena „fachowców”. Zwłaszcza na forach, gdzie początkujący poszukują porad, czasami zadając banalne pytania, mocno widać ten podział. Eksperci i reszta.
Wiedza TAK, rozwój TAK, sprzęt TAK, ale nie dajmy się zwariować! Nie zapominajmy, że głównym odbiorcom naszych zdjęć jesteśmy my sami.

Fajnie, że nie jestem ekspertem.
Fajnie, że fotografuję dla siebie. Tak jak umiem i tak jak to widzę, bo tak chcę i sprawia mi to wielką radość 🙂

Wszystkim fotografującym życzę wspaniałych kadrów, pięknego światła, aparatu zawsze pod ręką i mniej krytyki wobec siebie.

Na zdjęciu „Widok z okna w Le Gras” (Fot. J. N. Niépce) uważa się za najstarszą trwale zarejestrowaną fotografię (National Geografic)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.